آموزش استفاده از ایجکس در وردپرس | بارگذاری مطالب بدون لود صفحه

آموزش استفاده از ایجکس در وردپرس | بارگذاری مطالب بدون لود صفحه

تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۳ موضوع: توسعه وردپرس نویسنده: مهرزاد دریس

چگونه با ایجکس مطالب و صفحات سایت وردپرسی خود را بدون لود صفحه بارگذاری کنیم؟

سلام، در این آموزش قصد دارم تا یکی از تکنولوژی های ای جکس را با وردپرس پیوند بزنم! با یک جستجو در اینترنت متوجه این شدم که آموزش های زیادی در رابطه با ایجکس کردن وردپرس بدون افزونه وجود ندارد. به همین دلیل این آموزش را برای توسعه دهندگان علاقمند به وردپرس قرار می دهم.

آموزش را با توضیحی در مورد ای جکس آغاز میکنیم.

آموزش ای جکس | آموزش ایجکس

ایجکس چیست؟

ای‌جکس یک تکنولوژی نیست؛ بلکه مجموعه‌ایست از تکنولوژی‌هایی که هر یک در جای خود تکنولوژی کامل و موفقی هستند، و اکنون به شکل جدیدی در کنار هم قرار گرفته و ای‌جکس را تشکیل داده‌اند [۲]. تکنولوژی‌هایی که در ای‌جکس از آن‌ها استفاده می‌شود عبارت‌اند از:

ای جکس یک شیوه جهت طراحی و توسعه وب‌گاههابوده که جهت بالا بردن قدرت تعامل Interface سایت با کاربر و بالا بردن کیفیت عملکرد و قابلیتهای سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد. Ajax به صورت Client Side و با به کار گیری JavaScript و CSS مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه در مبحث طراحی صفحات HTML تکنولوژی Ajax عامل حیات صفحه و ارضاء کاربر در مواجهه با Interface، تلقی می‌شود. با استفاده از ای جکس می توان از لود شدن و بارگذاری دوباره فایل ها و کدها جلوگیری کرده و فقط محتوای اصلی را از بانک فراخوانی کرد.

آموزش استفاده از ای جکس در وردپرس | بارگذاری مطالب بدون لود صفحه

۱- ابتدا لازم است زمینه لازم را برای اجرای ای جکس فراهم سازیم. با کد زیر ای جکس را معرفی می کنیم:

کد بالا را می توانید در هدر سایت خود قرار دهید تا از اجرای این کد در تمامی صفحات سایت مطمئن شوید.

نکته: باید حتما از کتابخانه jquery در سایت خود استفاده کنید.

۲- حال لازم است که کد زیر را در هرکجای قالب که دوست دارید قرار دهید، این کد همان لینکی است که قرار است برای لود محتوا کلیک شود:

لازمه  به چند خصوصیت این لینک اشاره کنم. این لینک دارای کلاسی با نام post-link می باشد که می توانید استایل مورد علاقه خود را به این کلاس بدهید.

در لینک بالا از rel=”57″ استفاده شده که این همان id صفحه ای است که قرار است صدا زده شود، شما id نوشته خودتان را قرار دهید و یا از تابع فراخوانی id نوشته در وردپرس استفاده کنید:

و همچنین آدرس لینک: این آدرس صفحه ای است که قرار است محتوای آن صفحه لود شود که می توان از تابع فراخوانی وردپرس هم استفاده کرد:

۳- حالا باید قسمتی برای نمایش محتوای فراخوانی شده قرار دهیم. قرار است محتوای فراخوانی شده در بین تگ زیر قرار بگیر:


با استفاده از روش بالا اگر فایل single.php شما قالب گذاری شده باشد، با کلیک بر روی لینک ای جکس شده کل محتوای صفحه فراخوانی می شود. پس باید فقط کد زیر را در فایل single.php قرار دهید و می توانید این کد را قالب گذاری کنید:

من سعی کردم تا آنجا که ممکن بود آموزش را ساده کنم و هر قطعه کد را جداگانه آموزش دهم. در نهایت سوالات خود را می توانید از بخش نظرات ارسال کنید.

امیدوارم که از این آموزش لذت برده باشید.

دیدگاه خود را بیان کنید 43 دیدگاه

*

مجله فناوری اطلاعات رهیافت
ارتباط آسان - مشاوره رایگان
تلفن بخش مشاوره: 09338334227
تلفن بخش فروش: 061-34453991
تلفن بخش پشتیبانی: 061-34453991
ایمیل پشتیبانی: info@itrahyaft.ir
ایمیل مدیریت: manager@itrahyaft.ir
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت فناوری اطلاعات رهیافت محفوظ می باشد - از ایده تا اجرا توسط شرکت فناوری اطلاعات رهیافت
لودینگ در حال بارگذاری