تاثیر لینکهای ورودی بر بهینه سازی SEO و روش های کسب Backlink

تاثیر لینکهای ورودی بر بهینه سازی SEO و روش های کسب Backlink

تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ موضوع: آموزش سئو نویسنده: مهرزاد دریس

۵ راهبرد برای بهبود SEO از طریق ایجاد لینکهای ورودی (Backlink)

دنیای بازاریابی الکترونیک در دوسال اخیر شاهد تغییرات گسترده ای بوده است، به گونه ای که این تغییرات بسیار فراتر از تحولات ده سال گذشته به نظر می رسد. و در این بین به روز رسانی الگوریتم های پاندا و پنگوئن گوگل بسیار موثر بوده است. هردو آنها اصول بازاریابی اینترنتی را از نحوه طراحی سایت تا نحوه ایجاد لینک های ورودی متحول کرده اند.

لینک هایی که در سایتهای دیگر قرار دارند و به صفحات وب سایت شما لینک می دهند را لینک ورودی یا Backlink (زیرا به سایت شما برگشت داده می شوند) گویند. ایجاد این لینک ها به بهبود وب سایت شما برای موتورهای جستجو کمک می کند. اگر شما هنوز از روشهای ایجاد لینک قدیمی استفاده می کنید، مانند ارسال لینک وب سایت به لیست های اینترنتی متعدد یا خرید بسته هایی که با صرف هزینه ای تقریبا ناچیز، ۱۰۰۰۰ لینک ورودی برای شما ایجاد می نمایند، حال زمان آن رسیده است که یک راهبرد ایجاد لینک به روز و جدید را اتخاذ نمایید. پیشنهاد می کنم برای دریافت بهترین نتیجه روی این ۵ تکنیک تمرکز نمایید.

۱- ارسال پست مهمان

فرآیند پست مهمان در واقع ارسال و انتشار مطلب در سایت اشخاص و شرکتهای دیگر است. این روش نه تنها در دستیابی به مخاطبان جدید را برای شما فراهم می آورد بلکه شما را مطمئن میکند که حداقل یک لینک ورودی با ارزش برای وب سایت تان ایجاد نموده اید. برای افزایش ارزش این روش، با وبلاگها و وب سایتهای مشهور و پر بازدید کار کنید . فقط بهترین محتوای خود را برای آنان ارسال نمایید. ارسال پست مهمان یک روش ارتباطی خوب با دیگر سایتها و البته مخاطبان آنان است. دقت کنید این روش سود آور را با ارسال مطالب قدیمی برای وبلاگها و وب سایتهای غیر معتبر صرفا برای کسب یک یا دو لینک ورودی به بیراهه نکشانید.

۲- ایجاد اینفوگرافی

کاربران اینترنت و شبکه های اجتماعی اغلب به اشتراک اینفوگرافی ها علاقمند هستند، اینفوگرافی ها تصاویری هستند که داده ها را و اطلاعات را به صورت گرافیکی، هنرمندانه و جذاب به اشتراک می گذارند. اگر برای ایجاد یک اینفوگرافی جذاب و زیبا وقت کافی صرف کنید، احتمال اینکه این تصویر دست به دست بین افراد رد و بدل شود زیاد است. در نتیجه لینکهای زیادی به وب سایت شما پیوند داده خواهد شد. برای تعیین اینکه آیا اینفوگرافی، به اهداف مد نظرتان خواهد رسید یا خیر از خودتان این سئوال را بپرسید، ” آیا این اینفوگرافی را به دوستان خود پیشنهاد خواهم داد و آنها را به اشتراک خواهم گذاشت؟” اگر پاسخ شما به این سئوال آری است، شانس گیرایی این اینفوگرافی بسیار بالاست.

ایجاد اینفوگرافی با ارزش زمانبر و هزینه بر است، اما اگر به خوبی انجام شود، ارزش آن را دارد، چرا که به شدت تعداد لینکهای ورودی شما را افزایش خواهد داد.

۳- ایجاد لینک از طرق ایمیل

امروزه ایجاد لینکهای “درون محتوی” بسیار اهمیت دارند، لینکهای درون محتوی در بدنه محتوی قرار می گیرند و به صفحات وب سایت شما پیوند داده می شوند، بهترین راه برای ایجاد این لینکها ارسال ایمیل است. در این روش شما به مدیران وب سایتهایی که به انتشار محتوا در زمینه کاری شما می پردازند و یا لیستی از وب سایتها را به صورت موضوعی در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهند، ایمیل ارسال کرده و از آنها می خواهید لینک شما را در وب سایت خود قرار دهند.

۴- ایجاد محتوی ویروسی

ایجاد محتوای ویروسی به فرآیند نشر بسیار بارزشی اشاره می کند که محتوای آن به شدت قابلیت اشتراک پذیری بر روی شبکه های اجتماعی را دارد. اگر شما محتوای با ارزشی را ایجاد نمایید، کاربران علاقمند خواهند شد که آن را به اشتراک بگذارند. این روش به ایجاد لینکهای ورودی بدون نیاز به تمرکز و صرف وقت توسط شما منجر خواهد شد. اگر چه هیچ فرمولی برای ایجاد سریع محتوای ویروسی موثر وجود ندارد. اما شما می توانید با تحلیل محتوای پر بازدید دیگران، که دارای ویژگیهای اشتراک پذیری بالایی هستند، به نکاتی پی ببرید که شما را در ایجاد محتوای ویروسی کمک نمایند.

۵- تحلیل لینکهای ورودی رقبا

بررسی پروفایل لینکهای ورودی رقبا با ابزارهای ساده ای همچون Majestic MOZ و Open Site Explorer وب سایت MOZ میسر است. هر دو آنها به شما این امکان را می دهند که وب سایتهایی را که به وب سایت رقیبتان لینک داده اند شناسایی نمایید.
بررسی پروفایل لینکهای ورودی رقبا به شما ایده های خوبی برای ایجاد لینکهای ورودی به وب سایتتان خواهد داد.
در پایان شما با استفاده از این ۵ روش می توانید تعداد لینکهای ورودی به وب سایتتان را افزایش دهید، اما همواره این نکته را مد نظر داشته باشید که برای افزایش لینکهای ورودی با ارزش که به SEO سایت شما کمک کند بایست نسب به معیارهای گفته وسواس داشته باشید و تمام تلاش خود را بر روی ایجاد لینک های واقعی متمرکز کنید. و اجازه ندهید ایجاد لینکهای بی ارزش و اسپم گونه شما را وسوسه کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید 1 دیدگاه

*

مجله فناوری اطلاعات رهیافت
ارتباط آسان - مشاوره رایگان
تلفن بخش مشاوره: 09338334227
تلفن بخش فروش: 061-34453991
تلفن بخش پشتیبانی: 061-34453991
ایمیل پشتیبانی: info@itrahyaft.ir
ایمیل مدیریت: manager@itrahyaft.ir
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت فناوری اطلاعات رهیافت محفوظ می باشد - از ایده تا اجرا توسط شرکت فناوری اطلاعات رهیافت
لودینگ در حال بارگذاری