چگونه ترافیک سایت وردپرسی خود را بالا ببریم؟ (قسمت اول)

چگونه ترافیک سایت وردپرسی خود را بالا ببریم؟ (قسمت اول)

تاریخ انتشار: ۰۸ تیر ۱۳۹۴ موضوع: آموزش سئو نویسنده: مهرزاد دریس

راه های افزایش ترافیک سایت وردپرسی

اجازه دهید اگر موضوع کمی مبهم به نظر می رسد آن را شفاف تر کنم. شما آرزوی خود را با بخشی از یک ایده، که سبب شد شب را بیدار بمانید شروع کردید. بعد از فراز فرودهای مکرر ذهنی، تصمیم گرفتید که ایده خود را در قالب یک طرح در آورید. شاید بعد از خواندن کتاب معروف ناپلئون هیل که می گوید فکر کن و ثروتمند شو، تصمیم بر پیشرفت گرفته اید.

با طرحی که در دست داشتید، شما همینطور پیش رفتید و تلاش کردید تا رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید. در این حین شما کارهای زیادی را انجام داید به عنوان مثال یک فضای میزبانی وب، یک نام دامین  و یک تم معتبر وردپرس خریداری کرده و در نهایت با استفاده از این امکانات اولین وبسایت خود را برپا کردید.

شما با این امکانات واقعاً داشتید یک وبسایت واقعی را ایجاد می کردید به طوری که این جسارت را نیز می توانستید در خود احساس کنید. آنقدر شما پیش رفته بودید که گویی در رویاهایتان زندگی می کردید. اما با این وجود نقشه شما برای طراحی سایت تا حدی کامل نبود. چرا که شما حساب ترافیک سایت خود را نکرده بودید و این تنها چیزی است که امروزه شما برای موفقیت در عرصه  وب به آن نیاز دارید نه چیز دیگری.

زمانی که شما فهمیدید که این مسئله را از قلم انداخته اید تا حدی جا خوردید. اما عقب نکشیدید و خودتان را با اطلاعات جدید در مورد نحوه تولید ترافیک مجهز  کردید. اما هنوز این سوال را در ذهن خود داشتید که واقعا شما کجا را می توانستید اشتباه رفته باشید؟

ترافیک سایت وردپرسی

همچنین به این فکر کرده اید که می توانستید وبلاگ تازه تاسیس خود را  بدون دانش لازم درباره جوهره اصلی آن که همان ترافیک وب است به یک وبسایت موفق تبدیل کنید یا خیر. در همان حین شما سریعا متوجه خواهید شد که این نوع تفکر بی فایده بوده و باید آنرا دور بیندازید.

 

به هر حال شما آدم بازنده و ترسویی نیستید و نمی توانید تصور کنید که باید همه چیز را از دست بدهید. البته شاید در آن زمان انتخاب دیگری نداشتید بنابراین خاتمه دادن به همه چیز  واقعاً گزینه اخر نبود. خب در صورتی که این اتفاقات برای شما رخ نداده باشد اصلا لازم به نگرانی نیست. به این دلیل که بدتر از این اتفاقات هم برای خود من رخ داده است تا تجربه ای شود برای شما.

شاید شما واقعاً فقط به این دلیل اینجا هستید که می خواهید برخی چیزها در مورد نحوه مدیریت و افزایش ترافیک یک وبسایت وردپرسی را یاد بگیرید. یا شاید برای این اینجا هستید که چیزهای لازمی که برای افزایش ترافیک یک وبسایت وردپرسی می دانید کافی نیستند که در این حالت یعنی شما اینجا هستید که بیشتر یاد بگیرید.

شاید شما با یک طرح و نقشه ناکامل کار خود را شروع کرده اید و حالا بعد از چند ماه خود را در اینجا می بینید. شاید هم تاکنون اصلا کار خود را شروع نکرده اید.

به هر حال بنا به هر دلیلی که اینجا هستید امروز، روز شانس شما بوده چرا که قرار است هر چیزی که لازم است برای مدیریت و افزایش ترافیک وبلاگ یا وبسایت وردپرسی خود بدانید را یاد خواهید گرفت.

همین طور که به پایان این مقاله آموزشی نزدیک می شویم، چندین ابزار کاربردی را خدمت شما معرفی می کنیم تا به واسطه آنها بتوانید ترافیک بیشتری تحت وبسایت خود دریافت کنید. پس اگر به این موضوعات، راهکارها و ابزارها علاقه مند هستید ما را تا پایان تمام قسمت های این مقاله آموزشی تنها نگذارید و با ما همراه باشید.

 

تا پایان این مقاله با ما بوده و فراموش نکنید که تجربیات و تفکرات خود را با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید. ما همیشه برای نظرهای شما اهمیت قائل بوده و هستیم. خب حال دیگه وقت آن رسیده که به صورت واقعی بحث رو شروع کنیم پس پیش به سوی یادگیری.

بهینه سازی موتور جست وجو :

سئو در واقع مبحثی است که سبب ورشکستگی من در دنیای بازاریابی دیجیتال شد.

ترافیک سایت وردپرسی

مدت ها پیش من با سیستم مدیریت محتوای وردپرس آشنا شدم، آن زمان من یک نویسنده بودم که در مورد سئو مطالبی را می نوشتم. من در آن موقع مجبور بودم چیزهای زیادی در مورد تکنیک های موتورهای جست وجو فرا بگیرم تا بتوانم محتویات مورد نظر خود را در موتورهای جستجو پیدا کنم.

آن موقع هنگامی که من وارد دنیای یادگیری این تجارت شدم برای دسترسی به تمامی منابع آموزشی باید پول پرداخت می کردم. با این حال من استفاده از تکنیک های سئو را فراگفته، محتویاتی را که از نظر رتبه بندی گوگل در سطح بالایی قرار داشتند را  شناخته و ایجاد کردم و در نهایت با اموزش ها و تجربیاتی که به دست آوردم توانستم ترافیک وبلاگ وردپرسی خود را مدیریت کرده و افزایش دهم.

البته برای مدت زمان زیادی، گوگل سطح و درجه واقعی ترافیکی که من به دست آورده ام را نگه داشته است حتی بعد از اینکه من به الگوی “مطلب مهمان” روی آوردم، و میزان پست های ارسالی تحت وبلاگ من کاهش یافت. این نوع سیاست به منظورگرفتن بهترین بهره وری تحت سئو، شاخص ترین روش جذب ترافیک وب محسوب می شود. این نوع سیاست اگر چه نیاز به زمان دارد اما به راحتی کار کرده و هر شخصی با کمی دانش و علاقه می تواند به این هدف دست پیدا کند.

چگونه ؟

guest blogging

اول از همه، برای آن دسته از افرادی که هیچ دانشی در این زمینه نداشته و کاملاً از صفر می خواهند آغاز کنند باید عرض کنم که مسئله شاخص و مهمی که وجود دارد این است که مبحث SEO مربوط به بهینه سازی محتویات و همچنین کل وبسایت شما بوده تا سایت شما را به گونه ای درآورد که به آسانی توسط موتورهای جست وجویی همچون گوگل قابل یافت شدن باشند.

در حال حاضر این تنها نکته ای بود که باید در این حوضه خدمت تازه کاران گفته می شد.

هدف اصلی انجام تکنیک های سئو روی یک وبسایت این است که زمانی که کاربر موضوعی مرتبط با وبسایت شما را در موتور جست وجو وارد می کند نام سایت شما جزء ۱۰ سایت اول در اولین صفحه از موتور جست وجوگر قرار بگیرد. البته بهترین حالت ممکن نیز این است که اولین سایت در صفحه اول، لینک سایت شما باشد.

ثانیاً باید بدانید که SEO به دو فهرست تحت نام سئوی  on-page و off-page تقسیم بندی شده است. مورد اول یعنی on-page بر روی هر فعالیت سئویی که شما روی سایت خود انجام بدهید تاثیر می گذارد و مورد دوم نیز روی فعالیت های سئویی تاثیر می گذارد که به نوعی وبسایت های دیگر را درگیر می کند.

به منظور هدایت ترافیک و بازدیدکنندگان بیشتر به سمت سایت خود، شما باید به صورت کامل و دقیق سئو را تحت سایت خود پیاده سازی کنید برای این منظور هم چاره ای ندارید جزء اینکه دو نوع سئوی on-page و off-page را به صورت عملی تحت وبسایت خود به کار ببندید. اما از نظر فنی برای انجام اینکارها ما چه چیزهایی را لازم داریم؟

در قسمت های آینده نیز همراه ما باشید تا با تکنیک ها و روش های افزایش ترافیک سایت وردپرسی بیشتر آشنا شوید…

دیدگاه خود را بیان کنید 3 دیدگاه

*

مجله فناوری اطلاعات رهیافت
ارتباط آسان - مشاوره رایگان
تلفن بخش مشاوره: 09338334227
تلفن بخش فروش: 061-34453991
تلفن بخش پشتیبانی: 061-34453991
ایمیل پشتیبانی: info@itrahyaft.ir
ایمیل مدیریت: manager@itrahyaft.ir
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت فناوری اطلاعات رهیافت محفوظ می باشد - از ایده تا اجرا توسط شرکت فناوری اطلاعات رهیافت
لودینگ در حال بارگذاری