آموزش ساخت پنل حرفه ای برای قالب وردپرس – قسمت چهارم

آموزش ساخت پنل حرفه ای برای قالب وردپرس – قسمت چهارم

تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۳ موضوع: توسعه وردپرس نویسنده: مهرزاد دریس

قالب وردپرس خود را حرفه ای کنید! (قسمت چهارم – سوئیچ ها)

با سلام، با یکی دیگر از قسمت های آموزش ساخت پنل حرفه ای برای قالب وردپرس در خدمت شما هستیم. در قسمت های قبل ما توانستیم تا برخی از نیاز های خود را به واسطه فریم ورک SMOF برطرف سازیم. اما در این قسمت می خواهم یک ابزار مهم دیگر این فریم ورک را آموزش دهم.

سوئیچ ها:

با استفاده از این امکان می توانید قسمت هایی از قالب سایت خودتون را شرطی کنید. به این شکل که اگر شرط برقرار باشد(ON)، نمایش داده شود و اگر برقرار نباشد(OFF)، نمایش داده نشود. همچنین می توانید پنل قالبتون را شرطی کنید که اگر ON باشد یک سری تنظیمات به پنل اضافه شود و اگر OFF باشد آن تنظیمات غیرفعال شوند.

آموزش استفاده از سوئیچ ها:

دوست دارم سوئیچ ها را همراه با یک مثال آموزش دهم. در اینجا می خواهیم با استفاده از سوئیچ ها، آیکن های شبکه های اجتماعی سایت خود را پویا سازی کنیم. اینکه مدیر سایت تصمیم بگیره که از شبکه های اجتماعی استفاده کند یا نه؟ یا اینکه دوست دارد از چه شبکه های اجتماعی استفاده کند؟

در ابتدا باید در پنل خود شرطی استفاده کنیم که سوال بپرسد: از شبکه های اجتماعی استفاده شود؟ اگر جواب مثبت باشد تنظیمات استفاده از شبکه های اجتماعی نمایان میشود و در صورتی که جواب منفی باشد تنظیمات مخفی مانده و باعث مختصر شدن پنل قالب شما می شود.

social

برای استفاده از این شرط از کد زیر در تب جدیدی که در قسمت دوم ساخته ایم استفاده می کنیم:

حالا در پنل سوئیچی داریم که به ما می گوید که از شبکه های اجتماعی استفاده شود یا نه.

در صورتی که جواب مثبت بود باید فیلدهای دیگر نمایش داده شوند، مثلا برای استفاده از شبکه اجتماعی فیسبوک از کد زیر دقیقا در زیر سوئیچ بالا استفاده میکنیم:

توجه: پس از اضافه نمودن امکانات جدید به پنل قالب بروید و بر روی دکمه Options Reset کلیک کنید تا دیتابیس وردپرس آپدیت شود.

حالا در پنل خود شرطهایی ایجاد شده است که می تواند شبکه های اجتماعی قالب سایت ما را پویاسازی کند.

طرز استفاده در قالب:

برای استفاده در قالب نیز باید با زبان PHP شرطی نوشته شود که آیا شبکه اجتماعی فیسبوک نمایش داده شود یا نه؟ مقدار بازگشتی شرط یا “۰” است یا “۱” اگر “۰” باشد یعنی شرط برقرار نیست و اگر “۱” باشد یعنی شرط برقرار است و آیکن فیسبوک نمایش داده می شود.

ساخت شرط:

به همین سادگی!

البته شما می تواند موارد دیگری مانند آدرس را به این کد اضافه کنید تا مدیر سایت قادر باشد آدرس صفحه فیسبوک سایت خودش را تغییر دهد.

شما می توانید از سوئیچ ها در هر کجای قالب که دوست داشته باشید استفاده کنید!

کدها را به شکلی نوشته ام که هم ساده باشد و هم امکان تغییر و ویرایش آنها آسان باشد.

انشالله که از این آموزش لذت برده باشید.

دیدگاه خود را بیان کنید 4 دیدگاه

*

مجله فناوری اطلاعات رهیافت
ارتباط آسان - مشاوره رایگان
تلفن بخش مشاوره: 09338334227
تلفن بخش فروش: 061-34453991
تلفن بخش پشتیبانی: 061-34453991
ایمیل پشتیبانی: info@itrahyaft.ir
ایمیل مدیریت: manager@itrahyaft.ir
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت فناوری اطلاعات رهیافت محفوظ می باشد - از ایده تا اجرا توسط شرکت فناوری اطلاعات رهیافت
لودینگ در حال بارگذاری